II. Geleneksel Bölümler Arası Bilgi Yarışması Yapıldı

08 Nisan 2022 Cuma

           Fakültemiz II. Geleneksel Bölümler Arası Bilgi Yarışması 06 Nisan Çarşamba günü  saat 13.00’da  Rektörlük Şehit Ömer Halisdemir konferanas salonunda gerçekleştirildi.
            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programının açılışında konuşan Dekan Vekilimiz  Prof. Dr. Sayın Birol Ertuğral  , Spor Bilimleri Fakültesi olarak ilkini 2019-2020 Eğitim -Öğretim döneminde yapıldığını, ancak pandemi nedeniyle geçtiğimiz dönem yapılamadığını belirterek bugün  yarışmanın ikincisini gerçekleştirmekten mutlu olduklarını ifade etti. Bilginin herşeyin başlangıcı olduğuna dikkat çeken Dekanımız; “Bilgi   insan hayatını daha kolaylaştırmak, yeni teknolojik ürünler ve yeni teknolojiler üretmek için bir unsurdur. Bugün burada hem heyecan verici bir yarışmaya şahit olacağız hem de  bilgi dağarcığımıza yenilerini ekleyeceğimizi umuyorum. Katılımlarınızdan dolayı öncelikle siz değerli konuklarımıza, yarışmanın   düzenlenmesindeki katkılarından dolayı hocamız  Dr. Öğr. Üyesi Aytekin Hamdi BAŞKAN’a ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor;  yarışmacı öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
            Programda bir konuşma yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Güven Özdem, Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözleriyle bir sporcunun nasıl bir insan olması gerektiğini hatırlatarak;  “ben inanıyorumki fakültemizin öğrencileri bu sözün bütün özelliklerini taşımaktadırlar. Pandemi nedeniyle uzun süren ayrılıklardan sonra sizlerle tekrar birarada olmaktan çok mutluyuz. Tedbirlerimizi elden bırakmadan faaliyetlerimizi sürdüreceğiz . Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, yarışmacılarımıza başarılar diliyorum” dedi.
            Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü ve Beden Eğitimi Öğretmenlik Bölümü  öğrencilerinin   katılımıyla gerçekleşen toplam 10 soruluk yarışma oldukça heyecanlı anlara sahne oldu. Birinci bölümde  her iki bölüm öğrencileri eşit puan alınca , yedek sorulara geçildi. 5 soruluk yedek soru kısmında yarışmayı birincilikle bitiren Antrenörlük Eğitim Bölümü öğrencileri oldu.
            Tüm katılımcılara belge verilmesinin ardından sona eren programa Spor Bilimleri Fakültesi akademik ve idari persononeli ile  öğrenciler katıldı.