Amatör Spor Haftasında Dekanımıza Ödül

10 Ekim 2022 Pazartesi

Halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, GSB Spor Okullarına kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, ülkemizde topyekûn spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla Amatör Spor Haftası kutlama etkinlikleri ve okul sporları açılış seremonisi 7 Ekim Cuma günü saat 14.00’ de 19 Eylül Spor Salonunda gerçekleştirildi.
 

Spora emeği ve hizmeti geçmiş, ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz ve şehitlerimiz adına saygı duruşu akabinde İstiklal Marşının okunmasının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail ÇALGAN, Giresun Belediye Başkanı Aytekin ŞENLİKOĞLU ve Giresun Valisi Enver ÜNLÜ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirildi.

19 Eylül Spor Salonunda düzenlenen programa Vali Enver ÜNLÜ, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin ŞENLİKOĞLU, Jandarma Bölge Komutanı V. J. Albay Ali TAŞYÜREK, Vali Yardımcısı Muhammet ÇİFTÇİ, Giresun İl Jandarma Komutanı J.Kd.Albay Özgür ÖZER, İl Emniyet Müdürü Recep GÜZELYAZICI, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail ÇALGAN, A.S.K.F. Başkanı Sinan IŞIK,  Amatör Spor Kulüp Temsilcileri, çok sayıda davetli ve sporcular katıldı.
  
  
Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Birol ERTUĞRAL’ın da ödül aldığı program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları gösterisi, çeşitli branşlarda spor etkinlikleri ve kutlama pastası kesimi ile son buldu.