Spor Bilimleri Fakültesinde Prof. Dr. Mehmet Türkmen Dönemi...

12 Mayıs 2023 Cuma

 Fakültemiz Dekanlığına asaleten atanan Prof. Dr. Mehmet Türkmen, düzenlenen devir teslim töreni ile birlikte yeni görevine başladı.

   Devir teslim törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can ile birlikte, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem ve Genel Sekreterimiz Ahmet Tevfik Korkmaz da katıldılar.

   Dekanlık görevini Prof. Dr. Birol Eltuğral'dan devralan Prof. Dr. Mehmet Türkmen, "Şahsıma bu görevi layık görüp tevdi eden Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can'a saygılarımı sunuyorum. Şu ana kadar, Fakültemizde görev yapan, özverili bir şekilde  hizmet veren herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte bundan sonra daha büyük hizmetleri gerçekleştirmek bizlere de nasip olur" dedi.

   Spor Bilimleri Fakültesi ile Fen Edebiyat Fakültesinde görevli bazı öğretim üyelerinin de hazır bulunduğu devir teslim töreninde, görevini devreden Prof. Dr. Birol Ertuğral da; Rektör Can'a teşekkür ederek, bundan sonraki dönemde de Üniversitemize ve Fakültemize hizmet etmeye devam edeceğiz, diyerek yeni dekan Mehmet Türkmen'e başarılar diledi.

   Rektörümüzün, halef-selef dekanlara birer çiçek takdim ettiği devir teslim töreninde, geleneksel ata sporları dalında uluslararası projeler de yürüten Prof. Dr. Mehmet Türkmen, Rektör Can'a Kırgızistan Manas Üniversitesi'nden gönderilen yöresel kıyafeti de giydirdi.

Fakültemiz yeni dekanı Prof. Dr. Mehmet Türkmen Kimdir? Tıklayınız...