Dekan Vekilimiz Prof. Dr. Birol ERTUĞRAL Spor Bilimleri İstişare Toplantısına Katıldı.

07 Temmuz 2021 Çarşamba

Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Birol ERTUĞRAL, 6 Temmuz 2021 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında gerçekleşen Protokol Törenine ve Spor Bilimleri İstişare Toplantısı katıldı.

Törene; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üniversite dekanları ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında gerçekleşen ‘Bilimsel Araştırma, Girişimcilik ve Gençlerde Bilimsel Farkındalığın Artırılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü’ ile gençlik ve spor alanında bilimsel araştırma ve geliştirme projelerinin niteliğini artırmak amaçlanıyor.

İmza töreni sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında Spor Bilimleri İstişare Toplantısı gerçekleşti. İstişare Toplantısının ardından ise Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi (SPORDEK) 10. Genel Kurul Toplantısı gerçekleşti.

 SPORDEK 10. Genel Kurul Toplantısında; spor bilimleri fakültelerine bağlı bölümlerin akreditasyon süreçleri, Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP), Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği, Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığının gündem maddeleri görüşüldü.

Spor Bilimleri Fakülteleri Dekanlar Konseyi, görüş ve önerilerinin ardından sona erdi.